WORKSHOP-UL STUDENȚILOR DE LA ARHITECTURĂ, CONTINUĂ

Tabăra ”Stejarul” de la pădurea Bălănoaia găzduiește în această perioadă un workshop la care participă 20 de studenți de la Universitatea de Arhitectură și Urbanism Ion Mincu București. Activitatea este organizată în parteneriat cu Primăria Municipiului Giurgiu, tema din acest an fiind ”Identitatea orașului/Regenerare urbană”.

Vineri, 22 septembrie a fost dat startul workshop-ului, lucrul efectuându-se în echipe formate din cadre didactice/specialiști care coordonează activitățile și studenți.

După ce au lucrat intens la proiecte, luni 25 septembrie au prezentat parțial proiectele, urmând ca peste două zile, când se va finaliza tabăra, toți studenții să-și prezinte integral lucrările.

Propunerile evidențiate prin proiecte vor fi supuse unor analize în scopul posibilității de a fi implementate.

Ultima modificare: 25.09.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul ZIUA DUNĂRII, SĂBĂTORITĂ ȘI LA GIURGIULESTI